Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Poznański Pakiet Antykryzysowy

Miasto Poznań cały czas pilnie obserwuje wpływ pandemii na lokalnych przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe. Analizowane są również działania rządu, który powinien wspierać polską gospodarkę. Wprowadzona Rządowa Tarcza Antykryzysowa nie zapewnia wystarczającej pomocy – w związku z tym Poznań uruchamia kolejne działania, by wesprzeć wynajmujących lokale użytkowe od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych wprowadzając:

– możliwość uzyskania obniżenia o 50 proc. dotychczasowego czynszu na okres 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020)

oraz

 – możliwość potrącenia obniżonego czynszu i 50 proc opłat za media w okresie 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020 ) z wpłaconej kaucji. Kaucja będzie musiała zostać uzupełniona w terminie do 30 kwietnia 2021 roku.

W konsekwencji najemca będzie zobowiązany do zapłaty jedynie 50 proc opłat z tytułu mediów za miesiące kwiecień, maj, czerwiec tego roku.

Poznańscy przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, korzystające z lokali użytkowych, będą mogli skorzystać z propozycji przedstawionych wcześniej lub obecnie.

Wnioski mogą składać wyłącznie najemcy lokali użytkowych, którzy:

– w dniu złożenia wniosku rozliczają się z podatku dochodowego na terenie Miasta Poznania;

– nie mieli na 29 lutego 2020 roku zaległości w płatności czynszu (dopuszczalne są zaległości w opłatach za media wynikające ze złożonych reklamacji itp.);

– udokumentują, że w porównaniu do stycznia/lutego 2020 roku w marcu uzyskali przychody niższe o co najmniej 25 proc.

Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, które nie spełniają jednego z powyższych warunków, również będą mogli liczyć na pomoc na podstawie indywidualnych porozumień.

Z uwagi na fakt, iż faktury z naliczeniem czynszu generowane są automatycznie, to jeżeli przed złożeniem wniosku o wsparcie lub w trakcie jego rozpatrywania otrzymali Państwo fakturę do zapłaty na dotychczasowych zasadach, uprzejmie prosimy o wstrzymanie się z zapłatą faktury do momentu uzyskania decyzji w kwestii złożonego wniosku.

Celem sprawnego załatwienia sprawy, w załączeniu przekazujemy Państwu wniosek, z prośbą o jego uzupełnienie, wydrukowanie i przesłanie podpisanego skanu (zdjęcia) na adres mailowy: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl. Jeśli nie macie Państwo możliwości wydrukowania wniosku, prosimy o uzupełnienie złożonego już przez Państwa pisma o dane wymagane do jego rozpatrzenia.

Wniosek można też przesłać pocztą tradycyjną na adres Spółki: ul. Matejki 57, 60-770 Poznań. Należy jednak pamiętać, że przesłanie wniosku tą drogą znacznie wydłuży proces jego rozpatrywania.

Lokale użytkowe-wniosek z oświadczeniem majątkowym (wykaz dokumentów)

Porozumienie dla przedsiębiorców wariant obniżka

Porozumienie dla przedsiębiorców wariant obniżka+kaucja

Regulamin w sprawie zasad weryfikacji wniosków

Przypominamy, że najemcy lokali użytkowych mają obowiązek zgłaszać pisemnie do Punktów Obsługi Klienta wszystkie zmiany dotyczące zapotrzebowania na ilość pojemników i ilość wywozów odpadów w miesiącu. Jeżeli zapotrzebowanie na ilość pojemników oraz ilość wywozów będzie mniejsza niż dotychczas to koszty opłat komunalnych będą niższe.

Data wydruku: 01.07.2022 12:03

Data wytworzenia informacji: 15.05.2020 11:55

Data aktualizacji informacji: 15.05.2020 11:57Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.