ul. Matejki 57

ul. Dąbrowskiego 35

 Al. Marcinkowskiego 20

ul. Matejki 59

ul. Siemiradzkiego 2 (wnętrze)

ul. Siemiradzkiego 2


Stary Rynek 59

ul. Św. Marcin 38

ul. Rubież 16

ul. Matejki 59

Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Rozdajemy czujki czadu

Od zeszłego poniedziałku najemcy mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi oraz tych wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody, czyli popularne junkersy, mogą odbierać kupione przez ZKZL czujki czadu. By otrzymać od nas takie urządzenie należy zgłosić się do jednego z pięciu Punktów Obsługi Klienta. W chwili obecnej w siedzibie głównej naszej spółki mamy już ograniczone ilości tych czujników, dlatego zapraszamy do oddziałów terenowych.  Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który – choć niewielki – może uratować życie.

Czujki rozdajemy już trzeci rok z rzędu. Osoby, które nie skorzystały wcześniej z naszej propozycji zapraszamy więc ponownie. Zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzyma w tym roku ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować urządzenia grzewcze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Coroczne serwisowanie kotłów gazowych, konserwacja pieca kaflowego, czy troska o drożność przewodów wentylacyjnych to bezpieczeństwo, ale i niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowym wsparciem są czujki czadu, które dzięki kolejnej akcji naszej spółki powinny znaleźć się już w każdym komunalnym „M”, w którym nie ma centralnego ogrzewania.        

Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji lokalu i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji. Wielkopolscy strażacy odnotowują w sezonie grzewczym kilkaset zdarzeń, których skutkiem jest wielu poszkodowanych, czyli osób podtrutych czadem.

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Jest bardzo groźny, bo nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza,
co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Zamontowany niewielki, zasilany baterią czujnik ostrzeże przed zagrożeniem i pozwoli uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Stąd nasza akcja bezpłatnego przekazywania najemcom mieszkań komunalnych urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia czadem.

Poniżej treść ulotki na temat bezpiecznego użytkowania urządzeń grzewczych:

 

Termin składania ofert: 25-09-2018 10:24

Termin publikacji: 21-09-2018 13:28

Data wydruku: 05.06.2020 04:51


Załączniki

Data wytworzenia informacji: 21.09.2018 13:28

Data aktualizacji informacji: 01.10.2018 15:36

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.