Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont kamienicy przy ulicy Jeżyckiej. Po modernizacji jej wygląd przykuwa oko zarówno przechodniów jak i kierowców.
Remont kamienicy przy ulicy Jeżyckiej rozpoczął się na początku maja 2020 roku i już po kilkudziesięciu miesiącach możemy zobaczyć spektakularne efekty. Kompleksowy remont kamienicy objął częściową wymianę i wzmocnienie konstrukcji drewnianej budynku. Wymieniono i ocieplono pokrycie dachowe. W kamienicy wymieniono wszystkie okna na drewniane z odwzorowaniem ich historycznego wyglądu. Wymianą objęto również wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. ZKZL zadbał również o wykończenie samych mieszkań. Wszystkie ściany i sufity zostały odmalowane, na podłodze w pokojach zamontowano panele a w łazienkach płytki. We wszystkich mieszkaniach zamontowano ubikację, umywalkę, kabinę natryskową. Na najemców czekają również zlewozmywaki i kuchenki elektryczne. W trakcie modernizacji nie zapomniano o częściach wspólnych czyli klatce schodowej i piwnicach, które również zostały wyremontowane. ZKZL zagospodarował również teren sąsiadujący z nieruchomością. Wykonano remont pomieszczeń gospodarczych, ułożono kostkę brukową przed wejściem do budynku i klatek. Wydzielone zostało miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Całość inwestycji dopełnia założenie trawników, wykonanie nasadzeń roślin i montaż wiaty śmietnikowej.
W ramach remontu na ulicy Jeżyckiej zostało zlikwidowanych 12 pieców kaflowych. W miejsce starych kopciuchów wykonano węzeł cieplny wraz z podłączeniem do miejskiej sieci cieplnej. Dzięki temu zabiegowi mieszkańcy kamienicy zyskali nowe grzejniki oraz centralne ogrzewanie w mieszkaniach. Dodatkowo spółka wykonała kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej.
Przypomnijmy, że kamienica przy ulicy Jeżyckiej została z końca XIX wieku zbudowana w stylu szachulcowym pod koniec XIX wieku. Ta trzykondygnacyjna kamienica z poddaszem została wybudowana w konstrukcji fachwerkowej tzw. muru pruskiego. Jest to rodzaj konstrukcji szkieletowej z drewna wypełnioną w tym przypadku murem z cegły. Daje to osobliwą architekturę i oryginalny wygląd budynku. Ten wyjątkowo piękny zabytkowy budynek był modernizowany zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 miliona złotych. Środki na realizację przedsięwzięcia uzyskano między innymi dzięki umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze pozyskane z Funduszu Dopłat BGK zostały przekazane spółce w ramach bezzwrotnej dotacji.