Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL rozpoczyna modernizację kamienicy przy ul. Szamarzewskiego

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje program remontów. Kolejnym budynkiem, który przejdzie kapitalny remont, będzie kamienica przy ulicy Szamarzewskiego na poznańskich Jeżycach.

Głównym zadaniem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych jest zapewnienie potrzeb mieszkaniowych poznaniaków. Jedną z możliwości zwiększenia liczby mieszkań jest modernizacja starych, wymagających remontu kamienic. W ostatnim kwartale tego roku spółka rozpoczyna kolejną dużą modernizację kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21. Kamienica jest elementem zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania. Obiekt ma charakter neoklasycystyczny. Od frontu kamienicę ozdobiono detalem architektonicznym, sztukateriami czy balkonami z kutymi balustradami. Właśnie teraz rozpoczynają się prace, które mają na celu przywrócić blask tej pięknej, ale zniszczonej kamienicy.

Tak jak ma to miejsce przy każdej kompleksowej modernizacji zakres prac jest bardzo szeroki. Remont obejmie zarówno lokale mieszkalne jak i części wspólne budynków frontowego i oficyn. Prace obejmą naprawę dachu i jego docieplenie. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie prace zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów i klatki schodowej.

W przypadku tak szeroko zakrojonego remontu nie mogło zabraknąć prac nad wymianą różnych instalacji. ZKZL w ramach remontu dokona wymiany instalacji elektrycznej, teletechnicznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo w ramach walki ze smogiem ZKZL zlikwiduje 22 piece kaflowe a cała kamienica zostanie przyłączona do cieplika miejskiego.  

Prace w kamienicy na poznańskich Jeżycach już się rozpoczęły i potrwają do końca 2022 roku. Całkowity koszt remontu wyniesie ponad 7 milionów złotych.

Data wydruku: 08.08.2022 18:56

Data wytworzenia informacji: 08.11.2021 09:47

Data aktualizacji informacji: 08.11.2021 09:47Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.