Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL rozpoczyna kolejną, dużą modernizację

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ostatnich miesiącach zwiększył liczbę kompleksowych modernizacji miejskich kamienic. Początek maja to rozpoczęcie prac przy ul. Jeżyckiej.  

W 2020 roku ZKZL zakończył modernizację kamienicy przy ulicy Śniadeckich 6 oraz budynku przy ulicy Naramowickiej 144. Postęp prac można zaobserwować między innymi przy ulicy Małeckiego, Rybaki oraz na roku ulic Wrocławskiej i Podgórnej. W tym tygodniu ruszają pracę na poznańskich Jeżycach gdzie rozpocznie się modernizacja kamienicy przy ul. Jeżyckiej 6. Kamienica z końca XIX wieku zbudowana w stylu szachulcowym wymagała gruntownej modernizacji. Spółka zdecydowała się na remont tej kamienicy nie tylko z uwagi na chęć polepszenia standardu zamieszkania dla miejskich lokatorów ale także ze względu na chęć odrestaurowania wyjątkowo pięknej kamienicy.

W tym trzykondygnacyjnym budynku z poddaszem zakres prac obejmie remont dachu, zabezpieczenie szkieletu konstrukcyjnego, remont klatki schodowej oraz pomieszczeń piwnicznych. W ramach modernizacji zostanie przygotowana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i ścian piwnicy oraz adaptacja części piwnicy na węzeł cieplny. Zlikwidowanych zostanie 12 pieców kaflowych a dzięki przyłączeniu do cieplika miejskiego mieszkańcy będą mogli cieszyć się z centralnego ogrzewania. Nie zabraknie także prac wykończeniowych w mieszkaniach. Wymienione zostaną okna i drzwi, ściany zostaną pomalowane, a na podłogach pojawią się panele i płytki. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z nowych przyłączy do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na klatce schodowej oraz w mieszkaniach zostanie też wymieniona instalacja elektryczna.

Koszt całej inwestycji wyniesie 5 milionów 860 tysięcy złotych. Co istotne Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych uzyskał blisko 3 miliony złotych bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. To pokazuje, że spółka szuka potencjalnych źródeł finansowania nie tylko z pieniędzy własnych oraz budżetu miejskiego ale poszukuje też alternatywnych rozwiązań mających na celu zwiększenie środków na poznańskie inwestycje. Podpisana umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest na to doskonałym przykładem. Modernizacja zostanie zakończona w maju 2021 roku.

Data wydruku: 01.07.2022 12:36

Data wytworzenia informacji: 04.05.2020 13:26

Data aktualizacji informacji: 04.05.2020 14:36Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.