Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL rozpoczął dużą modernizację przy ul. Kilińskiego

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał nową umowę na modernizację kamienicy przy ul. Kilińskiego. Już niedługo ta ponad 100-letnia kamienica odzyska dawny blask.

Kamienica przy ul. Kilińskiego 5 została zbudowana w roku 1904 i od momentu powstania pełniła funkcję mieszkalną. Budynek składa się z części frontowej i oficyny a jej charakterystyczną częścią są elementy dekoracyjne znajdujące się na całej wysokości elewacji frontowej. Teraz, dzięki rozpoczętym pracom kamienica na nowo będzie świecić swoim blaskiem.

W przypadku tak ogromnych inwestycji Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zadbał o każdy szczegół modernizacji. Prace obejmą naprawę dachu, który zostanie ocieplony razem z elewacją. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie prace zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów oraz remontu klatki schodowej, który obejmie zarówno schody jak i balustrady. Wymianie lub renowacji ulegną również drzwi wewnętrzne, drzwi do piwnic a także drzwi kierujące na strych.

W przypadku tak szeroko zakrojonego remontu nie mogło zabraknąć prac nad poprawą różnych instalacji. ZKZL planuje bowiem remont instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz instalację centralnego ogrzewania połączoną z likwidacją pieców kaflowych. Jest to kolejny etap walki ze smogiem. W kamienicy przy ul. Kilińskiego zostanie zlikwidowanych aż 45 pieców kaflowych.  

Plac budowy został już przekazany Głównemu Wykonawcy a pierwsze prace już się rozpoczęły. Spółka planuje zakończyć remont do końca 2022 roku. Koszt remontu kamienicy przy ul. Kilińskiego wyniesie ponad 3 miliony złotych.  

 

 

Data wydruku: 26.05.2022 07:25

Data wytworzenia informacji: 26.04.2021 15:07

Data aktualizacji informacji: 26.04.2021 15:11Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.