Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL ponownie oferuje lokale do remontu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wznawia program „Mieszkanie do remontu”. Tym razem przygotowano dla poznaniaków 25 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku na własne mieszkanie lub nie stać ich na długoterminowy najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, które po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć na czas nieokreślony.

Ostatnia odsłona, przeprowadzona w 2019 roku cieszyła się duża popularnością. W 2020 roku, między innymi ze względu na pandemię koronawirusa, mieszkania do remontu nie były oferowane. Teraz program wraca, co z pewnością ucieszy wielu poznaniaków. Dla przypomnienia, lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, przez 6 miesięcy nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

W pierwszej tegorocznej edycji do wyremontowania będzie 25 lokali. Tym razem ZKZL przygotował lokale o dużym wachlarzu powierzchni. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski znajdą zarówno kawalerki  zaczynające się od 21 metrów kwadratowych, po bardzo duże mieszkania pięcio i sześciopokojowe, gdzie największe z nich ma aż 176 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W programie znalazły się m.in. mieszkania przy ul. Szkolnej, Kościuszki, Młyńskiej czy Kantaka.

Warto podkreślić, że z uwagi na panującą epidemię koronawirusa oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 21 lutego 2021 roku przez dedykowaną do programu podstronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej spółki.

 

Data wydruku: 01.07.2022 12:10

Data wytworzenia informacji: 01.02.2021 09:18

Data aktualizacji informacji: 01.02.2021 09:34Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.