Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL kontynuuje remonty na ul. Kilińskiego

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna drugi tegoroczny remont kamienicy na poznańskiej Wildzie. Kamienica przy ul. Kilińskiego 4 już wkrótce przejdzie prawdziwą metamorfozę.

W pierwszym kwartale tego roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął modernizację kamienicy przy ul. ul. Kilińskiego 5. Jeszcze w tym kwartale rozpoczną się prace remontowe kolejnego budynku na tej ulicy należącej do ZKZL. Sąsiednia kamienicy przy ul. Kilińskiego 4 również przejdzie remont generalny.  

Kamienica została wybudowana w 1901 roku i wpisana jest do rejestru zabytków miasta Poznania. Stanowi cenny przykład historycznej zabudowy ul. Kilińskiego. Ciekawostką jest fakt umieszczenia daty budowy kamienicy w sztukaterii na szczycie budynku. Po ponad 100 latach pozostały tam jednak tylko dwie pierwsze cyfry „19”.

Tak jak w przypadku inwestycji przy ul. Kilińskiego 5, również w sąsiedniej kamienicy wszystkie prace modernizacyjne zostaną wykonane z dbałością o każdym szczegół, zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Modernizacja obejmie między innymi remont elewacji frontowej wraz z dociepleniem budynku. Wyremontowany i docieplony zostanie również dach wraz z naprawą i wzmocnieniem więźby dachowej. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzna. W kamienicy remont przejdą też balkony. Prace obejmą klatkę schodową, gdzie zamontowane zostaną balustrady z odtworzeniem historyzującej formy. Renowacji ulegną schody a całość zostanie na nowo odmalowana. Modernizacja kamienicy przy ul. Kilińskiego 4 obejmie również piwnice.

W przypadku tak szeroko zakrojonego remontu nie mogło zabraknąć prac nad poprawą różnych instalacji. ZKZL planuje bowiem remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, i elektrycznej oraz instalację centralnego ogrzewania połączoną z likwidacją pieców kaflowych. Jest to kolejny etap walki ze smogiem. W kamienicy przy ul. Kilińskiego 4 zostanie zlikwidowanych aż 45 pieców kaflowych.  

Plac budowy został przekazany Głównemu Wykonawcy a pierwsze prace już się rozpoczęły. Spółka planuje zakończyć remont w III kwartale 2022 roku.

Data wydruku: 26.05.2022 07:07

Data wytworzenia informacji: 25.08.2021 12:09

Data aktualizacji informacji: 25.08.2021 12:09Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.