Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

ZKZL kontynuuje dbałość o miejskie budynki

ZKZL podsumował ostatnie 12 miesięcy w zakresie bieżącej eksploatacji miejskich budynków. W przeciągu roku udało się doprowadzić do realizacji blisko 3000 zgłoszeń w komunalnych nieruchomościach.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sukcesywnie powiększa miejski zasób poprzez nowe inwestycje oraz efektywniejsze zagospodarowanie pustostanów. Dodatkowo, dzięki wielu pracom modernizacyjnym, poprawiany jest stan poznańskich kamienic. Wiele drobnych rzeczy, które wykonywane są przez spółkę, nie jest widoczna, ale znacząco wpływa na komfort życia poznaniaków.

Podczas realizacji poszczególnych zadań oraz w rozmowach prowadzonych z komunalnymi najemcami pojawia się krytyka spółki dotycząca braku reakcji na usterki lub opóźnienia w ich usuwaniu. To właśnie drobne awarie, które na bieżąco usuwa ZKZL są często problematyczne dla mieszkańców. Spółka dysponuje w dużej mierze starym zasobem, który wymaga wielu usprawnień i spółka ma tego świadomość. Poniższe liczby pokazują skalę prac wykonanych przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Jednocześnie ZKZL sukcesywnie z roku na rok zwiększać liczbę wykonanych prac i poprawiać szybkość ich realizacji.

W ostatnim czasie ZKZL podsumował ostatnie 12 miesięcy w zakresie napraw i likwidacji usterek. W 2022 roku wykonano blisko 3000 prac w miejskim zasobie. To średnio 250 napraw miesięcznie wykonywanych przez pracowników spółki i Wykonawców działających na zlecenie ZKZL. Najwięcej napraw, ponad 600, dokonano w branży stolarsko-ślusarskiej. Poznaniacy najczęściej borykali się z usterkami okien, drzwi i samozamykaczy. Spółka wykonała również wiele wymian zamków i skrzynek na listy. Drugą branżą, w której ZKZL wykonał najwięcej prac była branża wodno-kanalizacyjna. Spółka, w ramach 600 zleceń, wymieniała najczęściej odcinki instalacji i urządzenia pomiarowe. Dużą część zadań stanowiły naprawy i wymiana logoterm.

Ponad 500 zleceń zostało wykonanych na usterki w branży elektrycznej. Spółka w ramach prac wymieniała oświetlenie w częściach wspólnych na energooszczędne, naprawiała domofony jak również dokonywała wymiany instalacji elektrycznej. Spośród prac remontowych ZKZL wyróżnić można również branżę ogólnobudowlaną i branżę gazową. Blisko 400 zleceń zostało wykonanych w dużej mierze na usunięcie skutków zalania, naprawy chodników a także dostosowania wentylacji w lokalach do obowiązujących norm.

Pracownicy ZKZL często kierowali się do mieszkań poznaniaków w celu usunięcia nieszczelności instalacji gazowej, naprawy pieca dwufunkcyjnego czy wykonania próby szczelności instalacji gazowej.

Coraz sprawniejsze reagowanie na usterki w zasobie wynikają z dodatkowych opcji kontaktu najemców ze spółką. W ubiegłym roku powstała dedykowana strona internetowa na której można zgłaszać usterki i awarie. Cały czas można też dzwonić pod numer dedykowany dla awarii i usterek. W weekendy najemcy mogą korzystać z pomocy Pogotowia Technicznego.

ZKZL cały czas stara się usprawniać miejski zasób. Ogromna liczba zadań wykonanych w ostatnich 12 miesiącach przez spółkę pokazują jak duże potrzeby posiadają mieszkańcy Poznania w zakresie bieżącej eksploatacji budynku. Mimo trudności i ogromnej liczby zadań ZKZL realizuje te działania w możliwie najszybszy sposób.

Data wydruku: 30.05.2023 09:33

Data wytworzenia informacji: 16.03.2023 11:04

Data aktualizacji informacji: 16.03.2023 11:04Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.