Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Ruszają zapisy na mieszkania przy ul. Szamarzewskiego 21

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń na mieszkania w remontowanej aktualnie kamienicy przy ulicy Szamarzewskiego 21. Zgłoszenia będzie można składać do 31 maja 2022 roku.

W ostatnim kwartale 2021 roku spółka rozpoczęła modernizację kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21. Tak jak ma to miejsce przy każdej kompleksowej modernizacji zakres prac jest bardzo szeroki. Remont przejdą zarówno lokale mieszkalne jak i części wspólne budynków frontowego i oficyn. Prace obejmą naprawę dachu i jego docieplenie. Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie działania są tutaj wykonywane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów i klatki schodowej.

W przypadku tak szeroko zakrojonego remontu nie mogło zabraknąć prac nad wymianą różnych instalacji. ZKZL w ramach remontu dokona wymiany instalacji elektrycznej, teletechnicznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo w ramach walki ze smogiem ZKZL likwiduje 22 piece kaflowe a cała kamienica zostanie przyłączona do cieplika miejskiego. Po remoncie w kamienicy dostępnych będzie 36 lokali jedno i dwupokojowych. Powierzchnia mieszkań będzie wahać się od 25 do 73 metrów kwadratowych.

Od dzisiaj można zgłaszać swoje zainteresowanie uzyskaniem lokalu w kamienicy przy ul. Szamarzewskiego. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego, którzy posiadają tytuł prawny do zajmowanego lokalu i nie mają zaległości czynszowych. Zgłoszenia będzie można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/szamarzewskiego w terminie do 31 maja 2022r. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do terenowych Punktów Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem na poznańskim Jeżycach. Maksymalny termin kontaktu telefonicznego pracowników spółki z zainteresowanymi mieszkańcami to czerwiec 2022 r. O terminie kontaktu telefonicznego będzie decydować kolejność zgłoszeń.

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Data wydruku: 25.06.2022 22:17

Data wytworzenia informacji: 13.04.2022 12:30

Data aktualizacji informacji: 13.04.2022 12:30Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.