Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Ruszają zapisy na mieszkania przy ul. Opolskiej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń na mieszkania w budowanych aktualnie blokach przy ulicy Opolskiej. Zgłoszenia będzie można składać do 31 marca 2021 roku.

Budowa osiedla przy ul. Opolskiej to największa inwestycja realizowana przez ZKZL w dotychczasowej historii spółki. Aktualnie, w pierwszym etapie inwestycji powstaje 5 bloków w których powstanie 287 mieszkań. Zaprojektowane zostały dwa budynki pięciokondygnacyjne, dwa budynki czterokondygnacyjne i jeden budynek trzykondygnacyjny. W każdym bloku do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. Aż 38 lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a dodatkowe 40 lokali będą miały możliwość takiego dostosowania.

Plac budowy został przekazany Wykonawcy pod koniec lutego 2020 r. i już teraz mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć jak prężnie postępuje ta inwestycja. W ramach prac w pierwszym etapie inwestycji trzy budynki są już w dużym zaawansowaniu robót murarskich, a prace przy kolejnych dwóch blokach rozpoczęły się miesiąc temu. Termin oddania inwestycji to pierwszy kwartał 2022 roku.

Od dzisiaj można zgłaszać swoje zainteresowanie uzyskaniem lokalu w budynkach przy ul. Opolskiej. Oferta przeznaczona jest dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego. Pierwszeństwo do zamieszkania w tych blokach przysługuje obecnym najemcom mieszkań komunalnych, którzy nie mają zaległości czynszowych. Z uwagi na wyjątkową sytuację w kraju, zgłoszenia można będzie składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/opolska. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zgłosić swoje zainteresowanie poprzez dostarczenie pisma ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do jednej ze skrzynek podawczych znajdujących się przed Biurem Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub przed terenowymi Punktami Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem na poznańskim Świerczewie. W związku z wyjątkową sytuacją w kraju oraz z dużym zainteresowaniem mieszkaniami przy ul. Opolskiej maksymalny termin kontaktu telefonicznego pracowników spółki z zainteresowanymi mieszkańcami to 31.05.2021. Osoby, które wyraziły już zainteresowanie mieszkaniem w nowej inwestycji nie muszą robić tego ponownie. Wnioski można składać do 31 marca 2021 roku. O terminie kontaktu telefonicznego będzie decydować kolejność zgłoszeń. 

Data wydruku: 01.07.2022 13:01

Data wytworzenia informacji: 09.11.2020 14:32

Data aktualizacji informacji: 10.11.2020 11:53Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.