Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Rozdajemy czujki czadu

Od dziś najemcy mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi oraz tych wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody, czyli popularne junkersy, mogą odbierać kupione przez ZKZL czujki czadu. By otrzymać od nas takie urządzenie należy zgłosić się do jednego z pięciu Punktów Obsługi Klienta. W chwili obecnej w siedzibie głównej naszej spółki mamy już ograniczone ilości tych czujników, dlatego zapraszamy do oddziałów terenowych. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który – choć niewielki – może uratować życie.

Czujki rozdajemy już czwarty rok z rzędu. Osoby, które nie skorzystały wcześniej z naszej propozycji zapraszamy więc ponownie. Zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzyma w tym roku ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować urządzenia grzewcze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Coroczne serwisowanie kotłów gazowych, konserwacja pieca kaflowego, czy troska o drożność przewodów wentylacyjnych to bezpieczeństwo, ale i niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowym wsparciem są czujki czadu, które dzięki kolejnej akcji naszej spółki powinny znaleźć się już w każdym komunalnym „M”, w którym nie ma centralnego ogrzewania.

Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji lokalu i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji. Wielkopolscy strażacy odnotowują w sezonie grzewczym kilkaset zdarzeń, których skutkiem jest wielu poszkodowanych, czyli osób podtrutych czadem.

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Jest bardzo groźny, bo nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, przenika przez ściany i stropy. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Zamontowany niewielki, zasilany baterią czujnik ostrzeże przed zagrożeniem i pozwoli uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Stąd nasza akcja bezpłatnego przekazywania najemcom mieszkań komunalnych urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia czadem.

Data wydruku: 22.11.2024 09:08

Data wytworzenia informacji: 04.10.2019 12:22

Data aktualizacji informacji: 04.10.2019 12:24

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.

Hide picture