Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Remont kamienicy przy ul. Małeckiego zakończony

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie zwalnia tempa jeśli chodzi o remonty poznańskich kamienic. Tym razem zakończono prace na ulicy Małeckiego 17. Kamienica przeszła prawdziwą metamorfozę.

 Kapitalny remont kamienicy przy ul. Małeckiego 17 rozpoczął się w ubiegłym roku. Intensywne prace trwały przez cały rok a efekty są już widoczne. Zakres prac był bardzo szeroki i objął zarówno części zewnętrzna jak i wewnętrzne. Wykonano między innymi nową elewację budynków frontowych, dzięki czemu kamienica prezentuje się doskonale. Dach został docieplony a elementy konstrukcyjne dachu będące z złym stanie technicznym zostały wymienione. Przy ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków wymieniono lub dokonano renowacji stolarki okiennej, drzwi wejściowych oraz wejścia do budynku.

Kapitalny remont objął także wymianę instalacji elektrycznych oraz kanalizacji. Nie zapomniano o renowacji klatki schodowej gdzie wykonano malowanie, wymianę lub renowację drewnianych elementów jak również wymianę instalacji elektrycznej. Dodatkowo wymieniono nawierzchnię w podwórzu oraz wykonano nowe miejsce składowania odpadów. Całkowity koszt modernizacji kamienicy wyniósł ponad trzy miliony złotych.  

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w swoich planach nie skupia się tylko i wyłącznie na nowych inwestycjach. Ważnym elementem długofalowego działania jest również remont starych poznańskich kamienic. Ich liczba sukcesywnie się zwiększa co przyczynia się do większego komfortu mieszkańców Poznania a kamienice zyskują dawny blask.   

Data wydruku: 01.07.2022 13:15

Data wytworzenia informacji: 25.08.2020 09:20

Data aktualizacji informacji: 25.08.2020 09:21Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.