Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Remont kamienicy przy ul. Kilińskiego 4 zakończony

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył remont kamienicy na ul. Kilińskiego 4. To druga kamienica na tej ulicy wyremontowana przez spółkę w tym roku. Teraz sąsiadujące ze sobą miejskie budynki stają się wizytówkami poznańskiej Wildy.

Pod koniec drugiego kwartału tego roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył modernizację kamienicy przy ul. ul. Kilińskiego 5. Teraz remont generalny przeszła sąsiednia kamienica przy ul. Kilińskiego 4 i na nowo świeci swoim blaskiem.

Wybudowana w 1901 roku kamienica wpisana jest do rejestru zabytków miasta Poznania i jej modernizacja została wykonana z godnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Spółka zadbała tutaj o wszystkie detale widoczne doskonale na elewacji frontowej budynku. Już teraz poznaniacy mogą podziwiać jak pięknie prezentują się wszystkie sztukaterie i wykończenia budynku, drzwi frontowe, wymieniona stolarka okienna czy odnowione balkony. Modernizację przeszły też obie klatki schodowe na których zostały zamontowane balustrady z odtworzeniem historyzującej formy 

Modernizacja nie objęła jednak tylko zewnętrznej części budynku. Nie zapomniano o najważniejszych elementach dla samych mieszkańców. W ramach prac został wyremontowany i docieplony dach budynku. Naprawiono również więźbę dachową. Remont objął również wymianę lub renowację stolarki drzwiowej i wspomnianej już wcześniej stolarki okiennej. W ramach prac Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wymienił całą instalację gazową, przyłącze i piony wodno – kanalizacyjne oraz instalację elektryczną w częściach wspólnych. W ramach walki ze smogiem zlikwidowano 45 pieców kaflowych. Dodatkowo wykonano w budynku kotłownie gazową.

Dzięki prowadzonym pracom udało się także zwiększyć liczbę mieszkań. Z dwóch liczących ponad 100 metrów kwadratowych lokali udało się wyodrębnić cztery mniejsze lokale, które są najbardziej pożądane w miejskim zasobie. Dzięki takim działaniom spółka zwiększa liczbę miejskich mieszkań w sposób alternatywny do nowych inwestycji.  

Prace na ul. Kilińskiego zostały zakończone w terminie. Koszt modernizacji wyniósł 5,25 miliona złotych.

Data wydruku: 06.12.2022 19:26

Data wytworzenia informacji: 06.10.2022 10:52

Data aktualizacji informacji: 06.10.2022 10:52Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.