Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Rekordowa edycja programu „Mieszkanie do remontu”

11 października Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił ostatnią tegoroczną edycję programu „Mieszkanie do remontu”. Tym razem akcje jest rekordowa, bo do zagospodarowania są aż 43 lokale.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sukcesywnie oferuje mieszkania poznaniakom w ramach programu „Mieszkanie do remontu”. Od wielu lat cieszy się on dużą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków jak również monitorując sytuację na rynku mieszkaniowym spółka postanowiła przekazać do kolejnej edycji programu rekordową ilość 43 lokali. To blisko dwa razy więcej niż podczas poprzedniej akcji, która miała miejsce w drugim kwartale tego roku.   

Do dyspozycji poznaniaków w ramach programu są zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające trzy, cztery i pięć pokoi. Spółka przygotowała w dużej mierze lokale dwupokojowe, które są najbardziej pożądane na rynku mieszkaniowym.  Powierzchnia wytypowanych lokali waha się między 31 a 189 metrów kwadratowych. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia mieszkańcom Poznania wybór mieszkania pod kątem swoich potrzeb. ZKZL, jak to miało miejsce w poprzednich edycjach przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak Plac Wolności, ul. Ratajczaka, ul. Podgórna, ul. Jackowskiego czy ul. Wyspiańskiego.

Zasada programu jest bardzo prosta i przejrzysta. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Zapisy na oględziny lokali będą prowadzone do 23 października 2022 roku. Z kolei wnioski na maksymalnie trzy mieszkania będzie można składać do 31 października 2022 roku przez dedykowaną do programu stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.

Link do strony internetowej www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu

Data wydruku: 02.02.2023 22:39

Data wytworzenia informacji: 11.10.2022 09:33

Data aktualizacji informacji: 11.10.2022 11:22Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.