ul. Matejki 57

ul. Dąbrowskiego 35

 Al. Marcinkowskiego 20

ul. Matejki 59

ul. Siemiradzkiego 2 (wnętrze)

ul. Siemiradzkiego 2


Stary Rynek 59

ul. Św. Marcin 38

ul. Rubież 16

ul. Matejki 59

Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Przetarg na operatora parkingu.

Dziś ogłoszony został przetarg na wybór operatora parkingu pod Kaponierą. Na dwóch poziomach do dyspozycji kierowców będzie 240 miejsc postojowych. Chcielibyśmy, by operator parkingu zaproponował poznaniakom najnowocześniejsze systemy zarządzania tym obiektem, od tablic informujących o liczbie i lokalizacji wolnych miejsc, po najnowsze rozwiązania związane z dokonywaniem płatności za postój. Te ostatnie nie od razu znajdą jednak zastosowanie, gdyż chcemy zaproponować okres promocyjny, czyli parkowanie pod Kaponierą za darmo – przez pierwsze dwa lub trzy miesiące po uruchomieniu parkingu.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o. o. realizuje proces komercjalizacji Kaponiery zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pierwszym etapem było znalezienie operatora sanitariatów i ich otwarcie. Ten etap jest już zakończony. Kolejnym było znalezienie najemców lokali na poziomie -1. Ten etap jest już finalizowany. Równolegle z tymi działaniami spółka ogłosiła i przeprowadziła dialog techniczny z czterema firmami specjalizującymi w zarządzaniu parkingami, co pozwoliło na spisanie dopracowanej, szczegółowej i precyzyjnej specyfikacji, według której możliwy będzie wybór w przetargu nieograniczonym najlepszego operatora. To trzeci etap komercjalizacji poznańskiej Kaponiery. Zgodnie z zapisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych postępowanie przetargowe potrwa 5 tygodni.

Przetarg na wybór operatora parkingu został dziś ogłoszony ⇒  zobacz ogłoszenie. Na dwóch poziomach poznańskiej Kaponiery do dyspozycji kierowców będzie 240 miejsc postojowych. Chcielibyśmy, by operator parkingu zaproponował poznaniakom i gościom najnowocześniejsze systemy zarządzania tym obiektem, od tablic informujących o liczbie i lokalizacji wolnych miejsc, po najnowsze rozwiązania związane z dokonywaniem płatności za postój. Umowa z operatorem będzie podpisana na cztery lata.

Zakładamy, że cena parkowania pod Kaponierą nie będzie się różnić od stawek w strefie płatnego parkowania, czy na innych parkingach w pobliżu. Chcemy zaproponować poznaniakom także okres promocyjny, czyli parkowanie pod Kaponierą za darmo – przez pierwsze dwa lub trzy miesiące po uruchomieniu parkingu.

Natychmiast po ogłoszeniu przetargu na operatora parkingu, rozpoczynamy 4 etap komercjalizacji, przetarg na Przystanek Sztuki. Tam cena najmu nie będzie jedynym kryterium. Planujemy, że połowę punktów będzie można otrzymać za oferowaną cenę, a drugą za koncept artystyczny, który najemca chciałby wnieść w to miejsce. Chcemy, żeby była tam np. muzyka na żywo, galeria czy miejsce, gdzie będą mogli spotykać się artyści. A przy okazji będzie można coś tam zjeść czy wypić. Mamy nadzieję, że zaproszenie pod Kaponierę ludzi kultury i sztuki wyróżni to miejsce na mapie Poznania.

 

          

Termin składania ofert: 13-04-2017 15:00

Termin publikacji: 01-01-1970 00:00

Data wydruku: 20.10.2019 00:18

Data wytworzenia informacji: 13.04.2017 15:39

Data aktualizacji informacji: 13.04.2017 15:39