Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Pawilony handlowo-usługowe na Świcie w nowej odsłonie

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył prace remontowe w pawilonach handlowo-usługowych przy ul. Świt. „Nowy Świt” został zaprojektowany w taki sposób, aby ich architektura oddawała historyczny układ budynków, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych.

Prace remontowe przy ul. Świt trwały dłużej niż zakładały pierwotne szacunki. Wynikało to z faktu, że ze względu na zły stan techniczny poszczególnych elementów dawnych pawilonów oraz zastosowane niegdyś rozwiązania techniczne, nastąpiła konieczność wykonania robót zamiennych. To z kolei spowodowało opóźnienie w oddaniu obiektu, ale dzięki temu w toku realizacji inwestycji zaprojektowano szereg rozwiązań mających na celu uzyskanie bardziej funkcjonalnej przestrzeni lokali.

Pawilony handlowo-usługowe otrzymały nazwę „Nowy Świt”, którą zaproponowali i wybrali w głosowaniu mieszkańcy osiedla Grunwald Północ. Teraz na tym samym terenie znajduje się 17 lokali użytkowych o wysokim standardzie. Każdy lokal wyposażony jest między innymi w klimatyzację, alarm przeciwwłamaniowy w każdym lokalu i monitoring obejmujący części wspólne. Ważną zmianą jest również standard wykończenia budynków w porównaniu z historycznymi pawilonami. Teraz, dzięki zastosowanym technologiom obniżone zostaną koszty związane z eksploatacją budynków.

Warto również wspomnieć o dużej różnorodności lokali pod kątem metrażu. Na poznańskim Grunwaldzie pojawiły się zarówno małe lokale o powierzchniach ok. 50 metrów kwadratowych, lokale średnie o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych jak i duże lokale powyżej 250 metrów kwadratowych. Tak duża różnorodność jest dużym ułatwieniem dla potencjalnych najemców, którzy mogą dopasować powierzchnię lokalu do swojego biznesu.

Pawilony na „Nowym Świcie” już funkcjonują i już teraz poznaniacy mogą zaobserwować jak wielką metamorfozę przeszły. Mieszkańcy Grunwaldu z pewnością są zadowoleni z tak diametralnej zmiany.

Data wydruku: 08.08.2022 19:18

Data wytworzenia informacji: 27.01.2022 10:13

Data aktualizacji informacji: 27.01.2022 10:13Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.