Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

“Nowy Świt” coraz bliżej ukończenia

Już tylko miesiąc dzieli nas do oddania pierwszych pawilonów handlowo-usługowych przy ul. Świt. Prace na tym obiekcie finiszują i niedługo poznaniacy będą mogli cieszyć się z całkowicie nowego miejsca na poznańskim Grunwaldzie.

Obiekt, który powstał latach 50-tych, był przeznaczony do kapitalnego remontu. Spółka zapewniła najemcom możliwość prowadzenia działalności handlowo-usługowej w okresie trwania robót budowlanych, niestety po przystąpieniu do prac odkrywkowych okazało się, że budynki wymagają odtworzenia niektórych elementów konstrukcyjnych, a to z kolei spowodowało znaczne wydłużenie czasu trwania inwestycji.

Dzięki tej strategicznej zmianie mieszkańcy Grunwaldu zyskają całkowicie nowe pawilony. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby ich architektura oddawała historyczny układ budynków przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań funkcjonalnych. Elementem łączącym przeszłość z teraźniejszością będzie neon, którego treść została zaproponowana i wybrana w głosowaniu przez mieszkańców osiedla Grunwald – Północ. „Nowy Świt” już niedługo będzie ponownie miejscem tętniącym życiem z różnego rodzaju usługami i wieloma udogodnieniami.

Nowoczesne budynki „Nowego Świtu” są budowane z wysokiej jakości materiałów oraz w wysokim standardzie. Każdy lokal będzie wyposażony między innymi w klimatyzację, kurtyny powietrzne czy energooszczędne oświetlenie. Dla bezpieczeństwa użytkowników zamontowano monitoring zewnętrzny a dodatkowo każdy lokal posiada system sygnalizacji włamania. Ważnym udogodnieniem będzie również winda kierująca na pierwsze piętro budynków. 

Ważnym elementem jest również przestrzeń w sąsiedztwie lokali. Na „Nowym Świcie” pojawią się stojaki rowerowe oraz samoobsługowa stacja naprawcza rowerów. Pomiędzy pawilonami pojawią się między innymi stoliki szachowe. Spółka nie zapomniała o ekologicznym aspekcie inwestycji. Na terenach przynależących do pawilonów pojawią się drzewa, krzewy i niska roślinność. W okolicy dachów pawilonów zamontowane zostaną budki dla jeżyków, które są już umiejscowione na kilku budynkach remontowanych przez ZKZL.

Etap pierwszy, obejmujący pawilony A,C,E i F jest już na finiszu a oddanie lokali planowane jest na 28 września. Miesiąc później oddany zostanie drugi etap inwestycji obejmujący pawilony B, D. Warto również wspomnieć, że większość lokali użytkowych ma już swoich najemców a jednym z nich będzie Biblioteka Raczyńskich. Zakończenie inwestycji zbliża się więc wielkimi krokami co z pewnością ucieszy przede wszystkim poznaniaków mieszkających na Grunwaldzie.

Data wydruku: 08.08.2022 19:24

Data wytworzenia informacji: 07.09.2021 09:35

Data aktualizacji informacji: 07.09.2021 09:35Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.