Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Mieszkanie do remontu. ZKZL rozpoczyna kolejną edycję popularnego programu

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych drugi raz w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”. Tym razem w programie można ubiegać się o 24 lokali.

ZKZL cały czas kontynuuje program „Mieszkanie do remontu”, który cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem. Majowa edycja to drugą tegoroczną odsłoną ale na pewno w drugiej połowie roku poznaniacy będą mogli spodziewać się kolejnych mieszkań z programu.  

W majowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 24 mieszkania do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające trzy i cztery pokoje. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 144 metry kwadratowe. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia mieszkańcom Poznania wybór mieszkania pod kątem swoich potrzeb. Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Taczaka, Grottgera, Wyspiańskiego czy ul. Stary Rynek.

Zasada programu jest bardzo prosta. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 maja 2022 roku przez dedykowaną do programu stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.

Link do strony internetowej www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu

Data wydruku: 25.06.2022 21:14

Data wytworzenia informacji: 11.05.2022 09:32

Data aktualizacji informacji: 11.05.2022 09:32Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.