Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Kamienica przy ul. Knapowskiego przejdzie generalny remont

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie zwalnia tempa i remontuje kolejną kamienicę w Poznaniu. Tym razem modernizację przejdzie budynek przy ul. Knapowskiego 30 na poznańskim Grunwaldzie.

Kamienica przy ul. Knapowskiego to kolejny ponad 100-letni budynek, który przejdzie generalny remont. Jest on jednym z nielicznych reliktów historycznej zabudowy, który został uwzględniony w wykazie architektury przeznaczonych do ujęcia w gminnej ewidencji zabytków. Kamienica została wybudowana w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku.

Budynek przy ul. Knapowskiego wymagał gruntownego remontu i właśnie teraz udało się wygospodarować środki na modernizację. Zakres prac będzie obejmował częściową rozbiórkę i wymianę stropów. Klatki schodowe oraz elewacja frontowa zostaną odtworzone z detalami architektonicznymi. Wymienione zostanie pokrycie dachowe, ale z zachowaniem obecnego kształtu i formy. Remont i przebudowa obejmować będzie również elementy wykończeniowe budynku i elementy wyposażenia takie jak stolarka okienna i drzwiowa, posadzki, podłogi, parapety, balustrady czy przewody kominowe. Dodatkowo w budynku zostaną wykonane nowe instalacje sanitarne i elektryczne w lokalach i w częściach wspólnych. W budynku zostanie przygotowane nowe przyłącze gazowe wraz z nową kotłownią i układem centralnego ogrzewania. Warto wspomnieć, że w budynku powstanie 20 lokali mieszkalnych a 5 z nich znajdujących się na parterze będzie przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami.

Prace przy ul. Knapowskiego już się rozpoczęły. Przewidywany czas zakończenia modernizacji to koniec 2022 roku. Koszt inwestycji wyniesie blisko 6 milionów złotych. 80 % kosztów inwestycji na realizację przedsięwzięcia uzyskano dzięki umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze pozyskane z Funduszu Dopłat BGK zostaną przekazane spółce w ramach bezzwrotnej dotacji.

Data wydruku: 08.08.2022 18:43

Data wytworzenia informacji: 01.03.2022 10:28

Data aktualizacji informacji: 01.03.2022 12:06Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.