Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Dynamiczny postęp prac przy ul. Opolskiej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w 2020 roku podpisał umowę z Generalnym Wykonawcą na budowę komunalnego osiedle przy ulicy Opolskiej. Prace idą szybciej niż zakładał pierwotny plan. Dzięki temu etap drugi inwestycji rozpoczął się z blisko trzymiesięcznym wyprzedzeniem. 

 Inwestycja przy ulicy Opolskiej jest największą w historii ZKZL. Docelowo ma powstać tutaj 1100 mieszkań komunalnych. Aktualnie trwają prace nad oddaniem 287 mieszkań poznaniakom. Ta część inwestycji została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstają dwa bloki pięciokondygnacyjne i jeden blok trzykondygnacyjny. W drugim etapie powstaną kolejne dwa bloki z czterema kondygnacjami.

Plac budowy został przekazany pod koniec lutego i już teraz mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć jak prężnie postępuje ta inwestycja. W ramach prac w pierwszym etapie inwestycji trzy budynki są już w dużym zaawansowaniu robót murarskich. W jednym z bloków jest już wymurowana ostatnia kondygnacja i w najbliższym czasie rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Dwa pozostałe bloki w tym etapie są w fazie murowania czwartej kondygnacji.

Dzięki szybszemu zaawansowaniu prac Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przekazał teren pod budowę drugiego etapu. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze a teraz są już wylewane fundamenty. W tym samym czasie ruszyły również roboty przy budowie sieci zewnętrznych.

Warto przypomnieć, że w pierwszym etapie aż 38 mieszkań będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami a kolejne 40 będzie można dostosować do potrzeb takich osób. To blisko 30% całości mieszkań budowanych w pierwszym etapie. Spółka wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców Poznania w tej kwestii i mocno rozszerzyła swoje plany w tym zakresie.

Przy ulicy Opolskiej do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. Projektując nowe osiedle przy ulicy Opolskiej ZKZL nie zapomniał o zagospodarowaniu terenu wokół budynków. W sąsiedztwie bloków pojawią się drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla mieszkańców, chodniki, niezbędne oświetlenie oraz plac zabaw dla najmłodszych

Łączna kwota inwestycji wyniesie ok. 62 miliony złotych. Planowane oddanie mieszkań w pierwszym etapie na nastąpić w 2022 roku.

 

 

Data wydruku: 01.07.2022 12:56

Data wytworzenia informacji: 16.09.2020 11:08

Data aktualizacji informacji: 16.09.2020 13:10Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.