Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych informuje, że najemcy mieszkań komunalnych mogą składać wnioski o dodatek węglowy. Każdy najemca może zrobić to za pośrednictwem strony internetowej lub poprzez złożenie wniosku w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych.
Od wczoraj tj. 17 sierpnia 2022 r. gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego, mogą składać wnioski o rządowe wsparcie w wysokości 3 tysięcy złotych. Dodatek węglowy przysługuje wszystkim osobom bez względu na kryterium dochodowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2022 roku a ustawodawca informuje, że dopłata znajdzie się na koncie wnioskodawcy w terminie do 30 dni od daty złożenia odpowiednich dokumentów.
Wnioski o dodatek węglowy można składać on-line, ale potrzebny jest do tego konto na platformie E-PUAP. Drugą opcją jest wizyta w Poznańskim Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1. Wniosek można pobrać ze strony internetowej: https://pcs.poznan.pl/dodatek-weglowy/, wypełnić w domu i przyjść z wypełnionym drukiem.
WAŻNE: W celu złożenia wniosku niezbędne jest zarezerwowanie wizyty pod numerem telefonu 61 646 33 44 lub poprzez formularz internetowy DOSTĘPNY NA STRONIE INTERNETOWEJ PCŚ.
Istotnym warunkiem otrzymania dofinansowania jest zgłoszenie źródła ciepła do centralnej ewidencji emisji budynków. Dzięki współpracy miejskich jednostek najemcy mieszkań komunalnych nie będą musieli przedstawiać potwierdzenia złożenia deklaracji do CEEB.
Spółka jednocześnie informuje, że w związku z podwyżkami związanymi z zakupem ciepła, aby nie doprowadzić do zaległości na kontach lokatorów spółka niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomieniu o wzroście cen za dostawę ciepła skoryguje pobierane zaliczki za dany okres. Podkreślamy, że ZKZL pełni tylko i wyłącznie rolę podmiotu pośredniczącego i rozliczającego należności pomiędzy między miejskim lokatorem a dostawcą ciepła. W związku z czym Spółka na całym procesie nie zarabia ani złotówki, a skutki nowych wyższych cen ogrzewania przenosi na lokatora w proporcji 1 do 1.