Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Czujniki dymu dostępne dla miejskich najemców

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje akcję mającą na celu zabezpieczyć mieszkańców miejskiego zasobu. Dla poznańskich najemców przygotowano czujniki dymu, które można już odbierać w Punktach Obsługi Klienta.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od blisko 10 lat prowadzi akcję rozdawania czujników czadu miejskim najemcom. Tylko w ostatnich 5 latach spółka rozdała ich ponad 1500 a w tym roku również zainteresowaniem jest spore. Spółka zachęcona tym sukcesem wprowadziła kolejny program mający na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Poznania. Dotyczy on najemców korzystających z lokali, które są ogrzewane piecami węglowymi. Teraz osoby posiadające takie mieszkanie mogą odbierać zakupione przez ZKZL czujki dymu. Osoby, które chcą otrzymać takie urządzenie mogą zgłosić się do Biura Obsługi Klienta mieszczącego się przy ul. Matejki lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który może uratować życie.

ZKZL rozdaje czujniki dymu drugi rok z rzędu. W ubiegłym roku akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem dlatego spółka postanowiła kontynuować program. Zachęcamy najemców do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzymuje ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować piec kaflowy i jak prawidłowo z niego korzystać, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

W Polsce pożarów domów i mieszkań jest prawie 30 000 rocznie. Żeby uniknąć zagrożenia ogniem warto zastosować czujniki dymu, który przyda się w każdym pomieszczeniu mieszkania. Wykrywa on dym unoszący się z pieca węglowego, wadliwej instalacji elektrycznej, źle działającej kuchenki lub po prostu palącej się patelni lub spalonego czajnika. Według Straży Pożarnej najczęstszym powodem pożarów są usterki podczas działania i błędy w eksploatacji kotłów lub pieców węglowych. Pożar może wywołać niedopałek papierosa, czajnik pozostawiony na działającej kuchence lub spięcie w instalacji elektrycznej. Jednym z pierwszych objawów powoli rozwijającego się pożaru jest smuga dymu, która niedostrzeżona może szybko się rozwinąć w tlący się ogień, a potem wybuchnie pożar. Zamontowany czujnik ostrzeże przed zagrożeniem i pozwoli uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Właśnie dlatego ZKZL prowadzi akcję bezpłatnego przekazywania najemcom mieszkań komunalnych urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia dymem.

Data wydruku: 02.02.2023 21:41

Data wytworzenia informacji: 20.10.2022 09:08

Data aktualizacji informacji: 20.10.2022 09:08Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.