ul. Matejki 57

ul. Dąbrowskiego 35

 Al. Marcinkowskiego 20

ul. Matejki 59

ul. Siemiradzkiego 2 (wnętrze)

ul. Siemiradzkiego 2


Stary Rynek 59

ul. Św. Marcin 38

ul. Rubież 16

ul. Matejki 59

Kontakt

pin   ul. Matejki 57, 60-770 Poznań

  tel. 614158800

  fax +48 614158809 

Godziny przyjęć klientów:

poniedziałek 8.00 - 17.00

od wtorku do piątku 8.00 - 15.30

Czujniki czadu do odbioru

Nadal bezpłatnie rozdajemy czujniki czadu, które mogą otrzymać  najemcy mieszkań komunalnych ogrzewanych piecami węglowymi oraz tych wyposażonych w gazowe ogrzewacze wody, czyli popularne junkersy. Osoby, które jeszcze nie skorzystały z naszej propozycji mogą odbierać kupione przez ZKZL urządzenia. By otrzymać czujnik czadu należy zgłosić się do jednego z naszych terenowych Punktów Obsługi Klienta lub do siedziby spółki przy ul. Matejki 57. Po potwierdzeniu zamieszkania w danym miejskim lokalu i pokwitowaniu odbioru pozostaje już tylko montaż czujnika, który – choć niewielki – może uratować życie.

Czujki rozdajemy już trzeci rok z rzędu. Zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen rodziny. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzymuje w tym roku ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy eksploatować urządzenia grzewcze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Coroczne serwisowanie kotłów gazowych, konserwacja pieca kaflowego, czy troska o drożność przewodów wentylacyjnych to bezpieczeństwo, ale i niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowym wsparciem są czujki czadu, które dzięki kolejnej akcji naszej spółki powinny znaleźć się już w każdym komunalnym „M”, w którym nie ma centralnego ogrzewania.       

Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji. Wielkopolscy strażacy odnotowują w sezonie grzewczym kilkaset zdarzeń, których skutkiem jest wielu poszkodowanych, czyli osób podtrutych czadem.

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Jest bardzo groźny, bo nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon. Zamontowany niewielki, zasilany baterią czujnik ostrzeże przed zagrożeniem i pozwoli uniknąć bardzo poważnych konsekwencji. Stąd nasza akcja bezpłatnego przekazywania najemcom mieszkań komunalnych urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie zatrucia czadem.

Data wydruku: 19.09.2020 23:35

Data wytworzenia informacji: 26.11.2018 11:42

Data aktualizacji informacji: 26.11.2018 11:42Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.