Mieszkanie do remontu – maj 2024


Mieszkanie do remontu

pobierz broszurę


Druga edycja programu „Mieszkanie do remontu” w 2024 roku

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje drugą edycję programu „Mieszkanie do remontu”. W majowej edycji można ubiegać się o 9 lokali o dużym zróżnicowaniu liczby pokoi i powierzchni mieszkań.

Podczas premierowej w 2024 roku edycji, która odbyła się w lutym ZKZL oferował 13 lokali. Każde mieszkanie znalazło nowych najemców. W majowej edycji do dyspozycji poznaniaków będzie 9 lokali o bardzo zróżnicowanym metrażu i liczbie pokoi. Tym razem w programie znalazły się mieszkania jedno, dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe. Różnica w powierzchni mieszkań jest również bardzo duża. Najmniejsze mieszkanie ma 30 metrów kwadratowych, a największe aż 177 metrów kwadratowych. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych na drugim tegorocznym wykazie lokali oferuje lokale w ciekawych lokalizacjach m.in. na ul. Wrocławskiej, ul. Sienkiewicza, ul. Kraszewskiego czy ul. Kantaka.

Zasady programu są bardzo proste. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które mają problem ze zdolnością kredytową na zakup własnego lokum lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla mieszkań komunalnych i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania do dnia 22 maja 2024 r. poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL https://zkzl.poznan.pl/zgloszenie-ogledzin-lokalu/.

Z kolei wnioski na chęć uczestnictwa w programie można składać na maksymalnie trzy lokale do 29 maja 2024 roku przez dedykowaną stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu/. Tam też znajduje się wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty do wypełnienia.

przyjmowanie wniosków zakończone

Data wydruku: 18.07.2024 19:06


Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.