Mieszkanie do remontu – Wrzesień 2023


 

Mieszkanie do remontu

pobierz broszurę


Powrót programu „Mieszkanie do remontu”

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił pierwszą po wakacjach edycję programu „Mieszkanie do remontu”. Teraz można ubiegać się o 21 lokali o zróżnicowanym metrażu i liczbie pokoi.

ZKZL drugi raz w 2023 roku ogłosił nabór do programu „Mieszkanie do remontu”. W tej odsłonie spółka oferuje 21 lokali. Tak jak to miało miejsce dotychczas mieszkania są mocno zróżnicowane zarówno pod kątem metrażu i liczby pokoi jak i lokalizacji. We wrześniowej edycji do dyspozycji poznaniaków będą mieszkania dwu, trzy, cztero i pięciopokojowe. Najmniejszy lokal ma 44 metry kwadratowe a największy aż 189 metrów. Duże zróżnicowanie lokali to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy w ostatnich edycjach byli zainteresowani również dużymi mieszkaniami w których mogą zamieszkać rodziny wielodzietne. Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach. Teraz można ubiegać się o mieszkania mieszczące się między innymi przy ul. Ratajczaka, ul. Kościuszki czy ul. Szewskiej. Poznaniacy znajdą też w programie lokalizacje oddalone od ścisłego centrum. We wrześniowym wykazie znajdują się mieszkania m.in. przy ul. Opolskiej, ul. Niegolewskich czy przy ul. Lubczykowej.

Zasady programu są przejrzyste i nie zmieniają się od lat. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania do dnia 20 września 2023 r. poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL https://zkzl.poznan.pl/zgloszenie-ogledzin-lokalu/.

Z kolei wnioski na chęć uczestnictwa w programie można składać na maksymalnie trzy lokale do 29 września 2023 roku przez dedykowaną stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu/. Tam też znajduje się wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty do wypełnienia.

 

1
2
3
4
5
6
7
W celu zweryfikowania możliwości udziału w Programie, prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
Średni miesięczny dochód na osobę zgłoszoną we wniosku, osiągnięty w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc jego złożenia, nie może przekraczać: w gospodarstwie jednoosobowym: 325%, a w gospodarstwie wieloosobowym: 275%, kwoty najniższej emerytury obowiązującej w dniu złożenia wniosku.
Data wydruku: 23.09.2023 05:59


Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.