Mieszkanie do remontu – Styczeń 2022

Rusza kolejna edycja programu „Mieszkanie do remontu”

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych premierowo w tym roku organizuje akcję „Mieszkanie do remontu”. Tym razem można ubiegać się o 25 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

W ubiegłym roku ZKZL zorganizował trzy edycje programu dzięki czemu nowe mieszkanie otrzymało ponad 60 rodzin. Spółka zachęcona sukcesem poprzednich edycji jak również niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych akcji postanowiła przeprowadzić już w pierwszych tygodniach nowego roku pierwszą edycję programu.   

W styczniowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 25 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.  Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Ratajczaka, Św. Marcin, Aleje Marcinkowskiego czy ul. Słowackiego.

Dla przypomnienia, lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Tak jak w dotychczasowych edycjach programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania do 21.01.2022 roku (do końca dnia) poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL https://www.zkzl.poznan.pl/zgloszenie-ogledzin-lokalu/. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 stycznia 2022 roku przez dedykowaną do programu stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.

1
2
3
4
5
6
7

Weryfikacja możliwości udziału w Programie

W celu zweryfikowania możliwości udziału w Programie, prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
Średni miesięczny dochód na osobę zgłoszoną we wniosku, osiągnięty w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc jego złożenia, nie może przekraczać: w gospodarstwie jednoosobowym: 325%, a w gospodarstwie wieloosobowym: 275%, kwoty najniższej emerytury obowiązującej w dniu złożenia wniosku.
Data wydruku: 21.01.2022 20:50


Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.