X
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych - ZKZL Poznań | Strona startowa ZKZL

 


Aktualności

13.10.2015, 03:41
O godzinie 12.00 przy ul. Matejki 57 rozpoczęła się dziś kolejna aukcja, podczas której licytowano najem 15 dużych (ponad 80 m2) komunalnych mieszkań. Do licytacji przystąpiło 33 oferentów, w tym 6 firm, które chciały wynająć miejskie lokale dla swoich pracowników. Największym zainteresowaniem ciszyło się mieszkanie przy ul. Staszica (80,3 m2). Do walki o jego wynajęcie stanęło 10 oferentów. Licytacja zakończyła się na stawce 10,80 zł/m2. Najwyższą, jak do tej pory rekordową stawkę wylicytowano za mieszkanie na Starym Rynku. Znalazł się chętny, który zdecydował się wynająć 83-metrowy w domku budniczym za 30,40 zł/m2 miesięcznie.


09.10.2015, 02:14
Osiem zastępów straży pożarnej walczyło wczoraj z pożarem przy ul. Żelaznej 9. Paliło się poddasze budynku wspólnoty mieszkaniowej. Ewakuowano pięć rodzin zajmujących lokale komunalne. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych szuka lokali zamiennych dla pozbawionych dachu nad głową mieszkańców z ul. Żelaznej. Wstępnie wytypowano już trzy mieszkania (przy ul. Kosińskiego, 23 Lutego i Gnieźnieńskiej), które mogą zostać zaproponowane poszkodowanym w pożarze. Trwają prace nad znalezieniem lokum dla pozostałych rodzin. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przeprowadzi wywiady celem określenia formy pomocy dla wszystkich osób ewakuowanych z budynku.


07.10.2015, 12:56
Miasto Poznań, ani ZKZL sp. z o.o. nie złamało praw pracowniczych, albowiem osoby protestujące nie są pracownikami Miasta czy ZKZL sp. z o.o. Stosunek pracy jest umową obligacyjną skuteczną wyłącznie pomiędzy podmiotami ją zawierającymi, nie jest skuteczna wobec osób trzecich. Jeżeli zatem protestujący uważają, że ich prawa pracownicze zostały naruszone winni swoje żądania skierować przeciwko pracodawcy – Meridian’s sp. z o.o. Niewątpliwie przejęcie nieruchomości przy ul. Litewskiej 22 w Poznaniu przez Miasto Poznań mogło wpłynąć na decyzję pracodawcy o likwidacji zakładu pracy i rozwiązaniu umów z pracownikami, jednakże jest to suwerenna decyzja pracodawcy. Przywrócenie zgodnego z prawem stanu jakim jest posiadanie rzeczy przez jej właściciela nie stanowi naruszenia praw pracowniczych. Obwinianie o zaistniałą sytuację Miasta czy ZKZL jest całkowicie bezpodstawne.


wiecej aktualnosci
wiecej przetargow -->

Konkurs na Prezesa i Członka Zarządu Spółki


Czytaj całość
realizacja: Projekty Bankowe Polsoft Sp. z o.o. Polityka Cookies